A Böhm-gyűjtemény egy része a Darvas-házba érkezik
Huszonnyolc, főként a két világháború közötti időszakban készült festmény és grafika érkezik a nagyváradi Darvas-La Roche-házba. A műalkotások a Nagyváradról elszármazott Böhm család gyűjteményéből kerülnek ötéves letétbe a Bihar Megyei Műemlékvédelmi Alapítványhoz (Oradea Heritage).
A Mindennapi élet című kiállítás megnyitója március 15-én, szombaton 15 órától lesz a Darvas-házban. Az ünnepélyes vernisszázst követően tárlatlátogatásra kerül sor a műgyűjtő vezetésével, ugyanakkor egy zenei meglepetéssel is készülnek a szervezők.
A Böhm család Nagyváradon kezdte meg a gyűjtemény kialakítását, mielőtt az 1980-as évek elején Németországba emigráltak. A gyűjtemény jelenleg csaknem 400 művet számlál, a Váradra érkező huszonnyolc pedig kifejezetten a Darvas-ház számára került kiválasztásra.
Az alkotók névsorában Váradhoz és Biharhoz szorosan kötődő művészek neveit is megtaláljuk – ilyen például Macalik Alfréd, aki az 1930-as években festőiskolát működtetett a városban, a váradi művészeti élet meghatározó alakja, Tibor Ernő, illetve a 20. század több grafikai stílusában alkotó, váradi születésű Balogh István. További alkotók: Aurel Popp, Ziffer Sándor és Klein József – a nagybányai festőiskola képviselői, Tasso Marchini és Antal Andor – a két háború közötti Kolozsvár vizuális kultúrájának fontos alakjai, illetve Hans Eder, Csáki-Kopponyi Grete és Arthur Coulin.
Nyitókép: Aurel Popp (1879-1960) A szatmárnémeti temető című festménye