Sebestyén Márta koncertje Nagyváradon
A Kossuth- és Unesco-díjas népdalénekesnő, Sebestyén Márta lép fel június 23-án, kedden 18 órától Nagyváradon, a Partiumi Keresztény Egyetemen, a Partiumi Magyar Művelődési Céh szervezésében.
A Fúvom az énekem… című koncert gazdag és sokrétű zenei anyagot mutat be, egyaránt merítve világi és egyházi dallamokból, amelyek végigkísérték a művésznő 50 éves pályafutását. Az előadásban egyaránt jelen lesznek a szájhagyományból és írott forrásokból származó dalok, mindkettő hűen tükrözve a magyar zenei örökséget. Elhangzanak majd olyan ikonikus népdalok, mint például a Három árva, a Fáj a kutyámnak a lába, az Édesanyám sok szép szava vagy az Ó, én édes Jóistenem. Ez a produkció egy időutazás, amelyben az előadók elkalauzolják a közönséget a kódexek világából a 20. század lírájáig. Ebben az időutazásban Sebestyén Márta segítségére lesz többek között a Liszt-díjas Andrejszki Judit, továbbá a népzene rangos képviselői, jelesül Rosonczy Kovács Mihály hegedűn, Fekete Márton brácsán, Havasréti Pál nagybőgőn, ifj. Szerényi Béla furulyán, valamint Szabó Dániel cimbalmon játszik.
Az előadásra a belépőjegy 30 lejbe kerül, amit a helyszínen lehet majd megvásárolni kezdés előtt félórával. Az esemény támogatója a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.